Історія

Перша згадка про школу в с. Ярове датована 1890 року. Намітився прогрес в галузі народної освіти. Для школи використовувалась звичайна селянська хата. Вчив дітей в церковно-приходській школі дяк, а пізніше - вчитель.

Кролевецьке земство побудувало в с. Погребки приміщення земської школи. Було відкрито три класи, а з 1924 року школа стала чотирикласною.

Із спогадів вчительки-пенсіонерки Ніколаєвої Ганни Іванівни: «Мій батько, Друк Іван Михайлович розповідав, що будувалась школа, коли він ще не був школярем. Мама його водила до церкви і він на новобудові грався з ровесниками. Батько народився в 1902 році. В перший клас пішов в новозбудовану школу разом з ровесниками в 7 років. То, виходить, що школа збудована в 1909 році. Першими учнями цієї школи були: Друк Іван Михайлович, Кузюк Григорій, Хрол, Малик. А їхньою учителькою була Варвара Петрівна. На жаль, її прізвища ніхто не пам'ятає». Також не пам'ятають люди і першого завідувача школи, інших вчителів.

Початкова школа існувала до 1933 року, а з вересня 1933 року відкрито п'ятий клас.

В 1936 році відбувся перший випуск семирічної школи.

Із спогадів учительки пенсіонерки Ніколаєвої Ганни Іванівни: «Я в школу прийшла у 1935 році і до війни закінчила 6 класів. Тоді директором був Лутай Михайло Олександрович. Вчителями працювали:

1. Яковина Тамара Іванівна

2. Преображенська Марія Єфремівна

3. Устименко Тетяна Степанівна

4. Бойко Павло Григорович

5. Бурденко Ганна Кіндратівна

6. Калюжна Поліна Кирилівна

7. Дробниця Марія Федорівна

8. Мовчан Дмитро Степанович

9. Кривонос Андрій Устинович

Німецьку мову читав Костянтин Юрійович, а прізвища не знаю (пригадує Ганна Іванівна), російську мову викладав Немирович-Данченко. В роки війни загинули : Лутай Михайло Олександрович, Мовчан Дмитро Степанович».

Постало питання про розширення приміщення школи. І В 1935 році побудовано приміщення на чотири класні кімнати загальною площею 170 кв.м.

А в 1936 році побудовано ще два приміщення школи загальною площею 175 кв. м. І до цього часу в цих приміщеннях розташовані кабінети фізики, хімії, та шкільна майстерня.

Приміщення пристосовані, але завдяки старанням працівників школи добре збереглися. Вони міцні, світлі, естетично оформлені, здатні ще довго служити дітям.

Піонерська організація в Погребській школі була створена 7 листопада 1933 року. Першими її організаторами були директор школи Марусич Петро Фомич, учителі Преображенська Марія Єфремівна, Різник Тамара Петрівна.

Перші піонери села: Сергієнко Володимир Кір'янович, Сергієнко Федір Якович, Муренкова Єфросинія Андріївна, Лис Зінаїда Семенівна, Сергієнко Галина Іванівна, Сергієнко Василь Іванович, Сергієнко Ганна

Аркадіївна, Івашина Ганна Григорівна, Прилуцький Микола Савич, Івашина Микола Антонович.

Івашина Пилип Корнійович, Івашина Семен Ілліч, Самко Микола Пантелійович, Кривонос Микола Іванович, Синявський Микола Андрійович загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Після окупації, директором школи був Шапкун Дмитро Єлисеєвич. З 1943 року по 1948 рік в с. Погребки школа була початкова.

В 1946 році школу очолив Сергієнко Володимир Кир'янович - учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденом Червоної Зірки та трьома медалями.

За період його перебування на посаді директора відбулося п'ять випусків семирічної школи - 167 учнів і сім випусків восьмирічної школи - 107 учнів.

Одинадцять випускників закінчили школу відмінниками. Педагогічний стаж роботи у Володимира Кир'яновича становить 46 років. За час роботи на посаді директора він згуртував працездатний і добросовісний колектив, який працював не шкодуючи часу, сил, здоров'я. На той час учителями працювали: Самко Світлана Володимирівна, Преображенська Марія Єфремівна, Яковина Тамара Іванівна, Муренкова Єфросинія Андріївна, Синявська Ганна Пилипівна, Сергієнко Галина Іванівна, Ярмак Галина Петрівна, Сергієнко Федір Якович, Пуховська Євдокія Гнатівна, Кулінченко Ольга Петрівна, Ніколаєва Ганна Іванівна, Старченко Ольга Омелянівна, Пасіченко Євгенія Василівна, Салтиш Іван Григорович, Подтурова Ганна Миколаївна.

Випуск Погребської семирічної школи, 1951 рік

Випуск Погребської семирічної школи, 1952 рік

З 1967 року по червень 1984 року директором школи працювала Синявська Ганна Пилипівна, 03.01.1929 року народження, яка закінчила Полтавський педінститут в 1960 році, Путивльське педагогічне училище в 1950 році.

Ганна Пилипівна розпочала свою трудову діяльність в Погребській школі з 01.09.1950 року вчителем російської мови та літератури.

В пам'яті учнів та членів педагогічного колективу вона залишилася як людина сильної волі, розумна, талановитий педагог, умілий організатор учительського колективу, мудрий наставник.

Випуск Яровської восьмирічної школи, 1963 рік

З 1984 по 2007 рік школу очолювала Висоцька Софія Іванівна, 1951 року народження. Закінчила Лебединське педагогічне училище в 1970 році. В 1970-1971 навчальному році працювала вчителем початкових класів у Воргольській школі. В 1977 році закінчила Сумський педінститут, а з 11 січня 1973 по 2014 рік працювала вчителем хімії та біології Яровської школи. Зараз Софія Іванівна на пенсії і є почесним вчителем та поважною жителькою села

Святкування 105-ти річчя школи

З 4 червня 1973 року по 24 серпня 2014 року Висоцька С.І. працювала вчителем, а потім директором школи. Має вищу кваліфікаційну категорію і звання «Відмінник освіти». Це енергійна і доброзичлива людина, суворий і вимогливий педагог, вміє організувати колег та учнів на виконання корисних справ. Софія Іванівна - вчитель за покликанням душі, А ще за роки своєї роботи на посаді директора показала себе як добрий господар. В школі побудоване нове господарське приміщення на троє дверей, обкладено силікатною цеглою друге, третє та четверте навчальні приміщення, а також перекрито шифером дахи всіх чотирьох приміщень. Збудовано дві котельні та кухня для шкільної їдальні. Всі ці роботи були проведені завдяки наполегливості та господарським здібностям директора школи Висоцької С.І. та згуртованості педагогічного, учнівського колективів та обслуговуючого персоналу.

Педагогічний колектив при директорові Висоцькій С.І. поповнився молодими кадрами : Ковальчук Г.І., Давиденко М.Д., Краснопольська В.І., Лукаш С.М., Ярмак А.П., Мамай В.Ф., Мамай О.В., Войчишин І.В., Войчишина О.І., Оболоник О.П., Чепурна О.Г., Івашина К.В., Полюхова Л.В., Мойсеєнко Г.М., Литвинова Н.О., Мова М.І., Говійний О.М., Калюжний С.М., Колода О.І., Усенко Л.М., Мужичок Н.П., Радченко Л.В., Іллєнко Л.Л., Сердюк Н.Г., Оникієнко Л.О., Макаровець Є.Д., Стожок А.П., Молибог А.М.

Поряд з молоддю працювали вчителі-наставники: Сергієнко В.К., Сергієнко Г.І., Ніколаєва Г.І., Подтурова Г.М., Кулініченко О.П., Старченко О.О., Линник А.І.

Випускники після навчання у педагогічних вузах поверталися працювати до рідної школи і продовжували справу своїх вчителів. Це Мамай В.Ф., Молибог А.М., Давиденко Л.М., Носок А.О., Краснопольський А.М.

Йшли роки... Змінювався склад педагогічного колективу. Були вчителі, які працювали в школі рік-два, дехто - все життя, але всі вони внесли свою частку в розвиток Яровської школи. Так як і в кожній школі, в нашій школі є вчителі, про яких говорять, що вони віддали закладу все життя. Це ветерани педагогічної праці: Сергієнко Володимир Кир'янович, Синявська Ганна Пилипівна, Ніколаєва Ганна Іванівна, Пуховська Євдокія Гнатівна, Яковина Тамара Іванівна, Преображенська Марія Єфремівна, Сергієнко Ганна Іванівна, Кулінченко Ольга Петрівна, Сарченко Ольга Омелянівна, Сергієнко Федір Якович, Муренкова Єфросинія Андріївна, Висоцька Софія Іванівна.

Зі стін школи вийшли учительські династії :

- Сергієнко Володимир Кир'янович - Сергієнко Любов Володимирівна;

- Сергієнко Федір Якович - Сергієнко Валентина Федорівна;

- Давиденко Микола Дмитрович - Давиденко Людмила Миколаївна;

- Краснопольська Валентина Іванівна - Краснопольський Анатолій Миколайович.

За період з 1966 року по 2017 рік зі стін школи випущено 31 учень - відмінник :

1. Яковина Ніна Іванівна

2. Мироненко Микола Олексійович

3. Пуховська Ніна Федорівна

4. Мороз Василь Михайлович

5. Ярмоленко Василь Дмитрович

6. Мойсеєнко Іван Петрович

7. Голуб Ганна Олександрівна

8. Гагін Іван Федорович

9. Івашина Софія Іванівна

10. Кривонос Жанна Володимирівна

11. Кривонос Ольга Андріївна

12. Єрмоленко Ганна Миколаївна

13. Борщ Василь Михайлович

14. Пуховська Галина Федорівна

15. Молибог Олексій Михайлович

16. Гапич Ольга Опанасівна

17. Кулініченко Ольга Федорівна

18. Голуб Надія Тихонівна

19. Синявська Таїсія Дмитрівна

20. Голуб Любов Іванівна

21. Івашина Сергій Михайлович ,

22. Святківська Любов Миколаївна

23. Цимбал Володимир Іванович

24.Іващенко Антоніна Іванівна

25. Сергієнко Валентина Федорівна

26. Василенко Антоніна Миколаївна

27. Сергієнко Наталія Миколаївна

28. Кулінченко Любов Іванівна

29. Голуб Антоніна Тихонівна

30. Ковальчук Людмила Петрівна

31. Давиденко Людмила Миколаївна

У зв'язку з виходом на пенсію Висоцької С.І. з 1 вересня 2007 року на посаду директора призначено Давиденка Миколу Дмитровича, 1956 року народження, випускника Глухівського педагогічного інституту 1979 року.

На сьогодні навчальний заклад у с. Ярове має статус навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа I-II ступенів - дитячий садок, де навчаються 23* учні та 12* дітей дошкільного віку. У школі працює 10* педагогів.

Серед них більше половини учителів мають першу та вищу кваліфікаційні категорії. Колектив працює злагоджено, дружно. Життєвий і педагогічний досвід старшого покоління поєднується з ентузіазмом та наполегливістю молодих.

Діти і педагоги на уроках, позакласних заходах, під час відпочинку - завжди разом. Школярі старанно опановують навчальні дисципліни, беруть участь у шкільних та районних олімпіадах. Вони активні учасники конкурсів ім. П. Яцика, «Кенгуру», оглядів художньої самодіяльності.

Влітку і взимку дітям у школі затишно та весело

Учні також активно працюють на ремонтних роботах по підготовці школи до нового навчального року.

Кожної весни учні, вчителі та обслуговуючий персонал школи беруть активну участь у посадці лісу.

У школі проводиться систематична цілеспрямована робота з патріотичного виховання. Учні доглядають територію пам'ятника загиблим воїнам та могилою невідомого солдата. Доброю традицією стали зустрічі школярів з ветеранами Великої Вітчизняної війни.

Випускники школи традиційно вступають у навчальні заклади другого рівня акредитації. Популярністю в учнів користуються Путивльський сільськогосподарський коледж, Глухівський коледж меліорації і електрифікації сільського господарства, Реутинське сыльськогосподарське та Конотопське медичне училище .

Повертаються до рідної школи наші випускники , які закінчили вищі навчальні заклади.

Так після закінчення Сумського педагогічного університету тривалий час працював учителем історії та права Молибог Андрій Миколайович. Випускниця цього ж навчального закладу Давиденко Людмила Миколаївна працювала вчителем географії. Навчаючись заочно в Глухівському педагогічному університеті , працювала вчителем зарубіжної літератури Дудар Юлія Миколаївна. Ще один випускник нашої школи - Краснопольський Анатолій Миколайович, працює в школі з 2013 року, вчителем Фізичної культури, Інформатики та Основ здоров'я, продовжуючи чудові традиції виховання підростаючого покоління.

Школа - це заклад , через який проходить кожна людина. Наша школа гордиться своїми педагогами, своїми випускниками. До того ж сільська школа була і лишається осередком духовності та культури на селі.

Головне приміщення Яровської школи, сучасний вигляд. Автор малюнка - Золотарьова О.І., вихователь та вчитель Яровського НВК

З 2018-го навчального року, заклад являється філією Мутинської загальноосвітньої школи I-III ступенів.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати